OSTATNIE SEKUNDY MECZU

Coraz więcej meczów jest rozstrzyganych w ostatniej akcji meczu, kiedy kończy się już czas doliczony do regulaminowego czasu gry przez sędziego. Półfinał turnieju U-19 pomiędzy Czechami i Anglikami zakończył się zwycięstwem reprezentacji Anglii 1:0, a bramka została zdobyta w ostatniej akcji meczu, kiedy kończyły się trzy minuty doliczone przez arbitra. Trzeba ocenić, że był to mecz o klasę lepszy od pierwszego półfinału, w którym Portugalia pokonała Holandię. Znakomite tempo gry, wzorowe przygotowanie fizyczne obu zespołów i wiele sytuacji do zdobycia bramek z obu stron, chociaż dopiero w drugiej połowie meczu, które jednak znalazły swój finał dopiero w 93 minucie. Czesi w pierwszej połowie meczu dali się zdominować Anglikom ale poza jednym strzałem, po którym piłka wylądowała na słupku bramkarza Czech, w zasadzie sytuacji klarownych do zdobycia bramek Anglicy nie potrafili sobie stworzyć. Za to po przerwie drużyny pokazały dobre widowisko a momentami nawet wydawało się, że to Czesi przejdą do finału. Zabrakło skuteczności młodym zawodnikom z Czech, ale należy też pochwalić bramkarza Anglików, który kilkakrotnie uchronił swój zespół od utraty gola. Anglicy wygrywają wyrównaną kadrą zespołu, albowiem każda zmiana i każdy kolejny zawodnik wchodzący z ławki rezerwowych wnosił wiele jakości do gry. Właśnie zwycięska bramka padła po akcji zawodników wprowadzonych do gry w końcówce meczu, co tylko potwierdza, że Anglicy mają coraz większą liczbę utalentowanych młodych piłkarzy. Gratulacje po takim meczu należą się obu zespołom, ale kto potrafi wytłumaczyć załamanym po ostatnim gwizdku sędziego piłkarzom czeskim, że grali dobrze, że pozostawili swoją grą dobre wrażenie i że godnie pożegnali się z turniejem. Finał Portugalia : Anglia będzie z pewnością interesującym widowiskiem, chociaż patrząc na futbol prezentowany przez piłkarzy w wieku U-19, martwi przewaga dyscypliny taktycznej w obronie i koncentracja na blokowaniu rywali, nad fantazją w grze ofensywnej. Dlatego kiedy nagle na boisku pojawia się piłkarz, który potrafi skutecznie dryblować, jest to wielkie zaskoczenie dla przeciwnika. Anglicy takich piłkarzy mają, również na ławce rezerwowych, co pozwoliło im awansować do finału turnieju U-19.